Ajkai gazdaság fejlesztése

 

 

 

Ajkai gazdaság fejlesztése – Projekt indító sajtóközlemény
2023/december

Kedvezményezett: Ajka Város Önkormányzata, Főnix Leánya Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság

Ajka Város Önkormányzata, Főnix Leánya Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társasággal konzorciumi partnerségben a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) keretén belül meghirdetett, „Helyi gazdaságfejlesztés” című felhívásra benyújtott, TOP_PLUSZ-1.1.1-21-VE1-2022-00008 azonosítószámú, „Ajkai gazdaság fejlesztése” elnevezésű pályázata 846,5 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült.

A 846,5 millió Ft nagyságú, vissza nem térítendő uniós támogatás segítségével megvalósuló projektben a 8400 Ajka, Ipari Park III. fejlesztési üteme valósul meg, az Ajkai Ipari Park területén a TOP keretében megvalósított II. fejlesztési ütem folytatásaként.

Az ajkai Főnix Ipari Park Veszprém megye egyik legnagyobb ipari parkja, mely kiemelt fontossággal bír a Székesfehérvár – Várpalota – Veszprém – Ajka ipari- és innovációs tengely erősítése tekintetében. Az ipari park fejlesztése segíti a kutatási-, innovációs potenciál erősítését, a magas hozzáadott értéket adó ágazatok fejlesztését, Várpalota és Ajka térségében pedig a foglalkoztatás bővítését.

A pályázat konzorciumi formában került benyújtásra. A konzorcium vezetője Ajka Város Önkormányzata, a konzorciumi partner a Főnix Leánya Kft.

A projekt fő célja az ipari park területeinek hasznosítása. A korábbi fejlesztések révén megkezdett, az ipari park nyugati oldalán található úthálózat teljeskörű kiépítése és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra biztosítása. Ezáltal az ingatlanok megközelítése javul. A fő tevékenységet eszközbeszerzések és infokommunikációs technológia-fejlesztés egészíti ki.

A fejlesztés eredményeként, a megvalósult projekt biztos foglalkoztatási hátteret biztosít a város és a térség lakosságának, a települések közötti integrált fenntartható térségi fejlesztést biztosítva. Az ipari park fejlesztésekor kiemelten kezeljük a klímavédelmet és az energiahatékonyságot és a károsanyagkibocsátás csökkentését. Így a klímaváltozás hatásaihoz való folyamatos alkalmazkodást biztosítjuk.

A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg. A támogatás forrását az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

A projekt megvalósításának kezdete 2024.12.01.

A projekt fizikai befejezésének határideje 2026.10.30.

Támogatás összege 846,5 millió Ft

Támogatás mértéke 100%